Святкування Дня місцевого самоврядування

День місцевого самоврядування у цьому році пройшов по-особливому. Обговорюючи на оргкомітеті програму його проведення, голова районної ради Олександр Доронін поставив за мету - провести це свято по-новому, не так, як завжди.

Розпочинався день із зустрічі білоруської делегації хлібом-сіллю на українському кордоні. Дорогою  до Зарічного, гості завітали в  Морочненську школу, ознайомилися із сільським музеєм, оглянули класні кабінети. Надалі білоруську делегацію зустрічали в Мутвиці, у районному музеї вишивки. Цікаво було білорусам дізнатися, що в Морочному зберігаються матеріали про кореспондента пінської газети, а  в Мутвиці є писемні свідчення про село Вєшні, що на Пінщині. Наступним об’єктом екскурсійного маршруту  була Зарічненська гімназія. Спілкуючись з учнями, білоруси були вражені обізнаністю дітей як про Білорусь, так і про Пінськ зокрема. Про розвиток духовного життя району красномовно засвідчувала велич храму Серницького монастиря. Хороші враження в білоруської делегації  справили об’єкти райспоживспілки, зацікавив і брендовий колір, за якими їх всюди можна розпізнати. Побували гості також в районному краєзнавчому музеї.

 

Урочиста частина свята проходила в районному Будинку культури. Представники виконавчої влади Пінського та Зарічненського районів, своїми підписами, юридично скріпили Договір  про наміри на співпрацю.

Новий етап у розвитку взаємовідносин двох прикордонних сусідніх районів гучними, теплими оплесками вітали присутні у переповненому залі Зарічненського Будинку культури. Атмосфера дружби, добросусідства і щирих намірів тісної співпраці запанувала з перших акордів та слів “Белый аист летит...” Цю пісню неперевершено виконав Михайло Лобан, ніби висловлюючи від усіх повагу і шану до наших пінських сусідів. Концертна програма, в унісон тій великій події, що відбулася, була прекрасним її доповненням. Ліричні, фольклорні, патріотичні пісні, переплетені танцями, складали єдиний зміст духовного єднання. Глядач щиро сприймав і творчі доробки професіоналів районного Будинку культури, і сільські аматорські таланти. Білоруські гості також  були в захопленні.

Закінчувалася програма святкувань Дня місцевого самоврядування офіційним святковим обідом, організованим районною радою. Ресторан “Полісся” гостинно приймав у себе усіх, для кого слово самоврядування стало змістом життя, щоденною роботою, виконанням депутатського обов’язку  перед обранцями. Уперше за роки незалежності, в одному залі зібралися разом секретарі сільрад, сільські голови, депутати районної ради, апарат районної ради, керівники організацій і перші особи району. Це всі ті люди, які своїми щоденними робочими буднями уособлюють  самоврядування. Їм було про що поговорити, і в цей святковий день у розмовах домінували не законодавчі догми, а приємні, хороші слова.