У селах Зарічненського району хочуть зібрати найбільше чорниць

В районі розпочався сезон заготівлі чорниць. На сьогодні вже 20 підприємців подали заявки в обласне управління лісового та мисливського господарства на заготівлю чорниці в об’ємі майже 171 тонну. Найбільше чорниць цьогоріч планують заготовити у селах – Дібрівськ, Новорічиця, Річиця, Серники (інформація про виписку лісових квитків для заготівлі ягід чорниці (тонн) станом на 03.07.2019 року).
Збір, заготівля (в тому числі купівля у населення) дикорослих плодів, ягід, лікарських рослин та іншого, або продуктів їх переробки для потреб комерційної та виробничої діяльності проводиться в порядку спеціального використання на основі лімітів, затверджених органом виконавчої влади, та дозволів (лісових квитків), виданих постійними лісокористувачами.

Рівненська обласна рада своїм рішенням «Про погодження лімітів на спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань, заготівлі другорядних лісових матеріалів на 2015-2020 роки» погодила ліміти на заготівлю чорниці в Зарічненському районі в об’ємі 500 тонн. А для забезпечення постійного контролю в галузі охорони і збереження побічних лісових ресурсів в процесі їх заготівлі на території держлісфонду в області працюють спеціальні рейдові групи, які слідкують за дотриманням законодавства під час заготівлі дикорослих ягід.