Про початок прояву фітофторозу (Phytophtora infestans ) на картоплі та томатах

Показники температури та вологості повітря останніх днів травня відповідали вимогам «критичних днів» прояву фітофторозу картоплі та томатів.

Інкубаційний період складає 6 днів. Прогнозоване підвищення температури повітря при наявній високій вологості буде сприяти появі захворювання в посадках картоплі, особливо ранніх сортів.

За умови сприятливої для розвитку фітофтори погоди (помірно теплої, дощової або з великими росами) в загущених посадках картоплі необхідно проводити обприскування фунгіцидами до закінчення інкубаційного періоду до 11-12 червня.

Утворення спор патогена проходить лише за умови в травостої картоплі високої відносної вологості повітря (95% і вище). За низьких температур повітря конідії гриба не утворюються і перезараження не відбувається до настання послідуючих критичних днів.

Фенологічні показники розвитку колорадського жука будуть сприятливі для поєднання обробок проти личинок I-II віку та профілактики прояву фітофторозу.

Особливої уваги  потребують посадки картоплі розташовані на ділянках із заниженим рельєфом, надмірним внесенням азотних добрив, слабким провітрюванням.

Хімічні засоби захисту  потрібно використовувати відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні» в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години.

При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих  державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та  правил особистої гігієни.