ПАМ'ЯТНИЙ ЗНАК ПОЛІСЬКІЙ СВЯТИНІ У НОБЛІ

14 червня у селі Нобель було встановлено памятний знак на честь 500-річчя Нобельського Євангелія. Пам’ятний знак був виготовлений і встановлений коштом благодійного фонду "Наш край" , який очолює Василь Яніцький.

Історичні джерела вказують, що саме 14 червня 1520 року було завершено написання Нобельського Євангелія. Тому саме цього дня рівно через 500 років на церковному пагорбі села Нобель і постав пам’ятник на якому написано: "Із віків- у майбутнє".

На відкритті пам’ятного знаку було чимало гостей та запрошених. Зокрема, присутніми були голови районної ради та райдержадміністрації Аркадій Місюра та Віктор Кушнерук, голова Локницької ОТГ Петро Харковець, староста села Нобель Валентина Ташликович, представники районної громадськості та жителі села.

 

Під час виступів з боку представників влади було сказано чимало слів вдячності на адресу місцевих краєзнавців Павла Дубінця та Валентини Тумаш-Ляховець. Зокрема, Аркадій Місюра у виступі зазначив: «Приємним є той факт, що  через півтисячі років, на чужині, але нам все ж вдалося віднайти нашу духовну перлину і нагадати сучасникам і прийдешнім поколінням про її і снування та вагому духовну, історичну та культурну значимість. За це велике спасибі всім, хто був причетний до важливої і титанічної краєзнавчої роботи, а також до випуску факсимільного видання. Маю на увазі Павла Дубінця та Валентину Тумаш, як краєзнавців».

Щиро дякували присутні й Василю Яніцькому, який посприяв виготовленню факсимільних копій Святого Євангелія та профінансував всі заходи щодо видання Святої Книги та встановлення пам’ятного знака.

Відзначення 500-річного ювілею Нобельського Євангелія, завдяки старанням народного депутата України 8-го скликання Василя Яніцького включено до переліку свят, що відзначатимуться в Україні на державному рівні.

У зв’язку з карантинними обмеженнями, масові заходи по відзначенню ювілейної річниці орієнтовно перенесено на серпень місяць цього року.