Нарада

Заступником голови районної ради Оленою Чекун спільно із заступником голови районної державної адміністрації Вірою Дукою з метою реалізації в районі  завдань доручень Президента України щодо захисту прав дитини 17 грудня 2013 проведено нараду.

Учасники наради  говорили про умови проживання кризових сімей та шляхи їх покращення.

З метою соціально-правового захисту дітей різних категорій протягом 2013 року було організовано та проведено 14 засідань Комісії з питань захисту прав дитини.

В районі проводиться робота по виявленню дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та соціальному захисту даної категорії дітей. Основною формою соціальної допомоги дітям-сиротам та дітям, які залишились без опіки батьків, є соціальний патронаж – система заходів щодо підтримки умов, достатніх для забезпечення життєдіяльності дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з метою подолання життєвих труднощів, збереження, підвищення їхнього соціального статусу.

Станом на 20 грудня 2013 року на обліку служби у справах дітей перебуває 42 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. 10 із них діти-сироти, 32 - діти, позбавлені батьківського піклування.

Станом на 15 грудня 2013 року  виявлено та поставлено на облік 7 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, знято з обліку 7 дітей, позбавлених батьківського піклування, у зв’язку з досягненням повноліття.

Службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з виконавчими комітетами селищної та сільських рад проводяться обстеження умов проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ях опікунів, піклувальників.

-  41 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування застраховані за рахунок коштів з місцевого бюджету.

-  2 дитини, позбавлені батьківського піклування, мають інвалідність.

-  З початку 2013 року оздоровлено 21 дитину-сироту та дитину, позбавлену батьківського піклування.

Одним із напрямів подолання сирітства є створення та поширення форм сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. В районі постійно проводиться активна інформаційно-просвітницька та організаційна робота щодо підтримки національного усиновлення та впровадження альтернативних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

У Зарічненському районі функціонує одна прийомна сім’я, в яку влаштовано троє дітей, позбавлених батьківського піклування.

На завершення наради, заступник голови районної ради доручила покращити взаємодію усіх зацікавлених структур для забезпечення прав дітей із сімей, які проживають у складних життєвих обставинах, активніше співпрацювати з громадськими організаціями, благодійними фондами для надання різного виду допомог сім'ям з дітьми.