Дводенна робоча поїздка Зарічненської делегації до Пінського району Республіки Білорусь

З дводенним робочим візитом (11-12 листопада 2011 року) до сусіднього Пінського району Республіки Білорусь, на запрошення голови Пінського райвиконкому Валерія Рєбковця, побувала делегація від Зарічненщини, очолюваної головою Зарічненської районної ради Олександром Дороніним. Цей візит став ще одним містком дружби й добросусідства.  Програма була доволі насиченою. Наші пінські сусіди намагалися показати для своїх українських колег якомога більше об’єктів  різних галузей, щоб  сформувати   загальне уявлення про соціально-економічний розвиток Пінська і Пінського району – теперішнього дня. І для них це вдалося зробити якнайкраще. Робочий прийом делегації Зарічненського району проходив у кабінеті голови Пінського райвиконкому. Валерій Рєбковець та Олександр Доронін поспілкувалися про  нинішні досягнення і плани подальшого розвитку  підвідомчих регіонів, окреслили перспективи дружніх, ділових відносин двох сусідніх районів – Пінського та Зарічненського. Зокрема, буде підготовлена, узгоджена та підписана обома сторонами угода про співпрацю. Нею передбачатиметься більш тісне, взаємовигідне співробітництво керівників суміжних галузей обох районів: обмін досвідом, налагодження постійних інформаційних  контактів. Також у сфері культури можливий обмін концертними виступами українських та білоруських артистів, в галузі спорту – проведення спільних змагань і т.д. Валерій Рєбковець та Олександр Доронін  висловили спільну  думку про те, що в тісних, дружніх взаємовідносинах  обох регіонів є  зацікавленість не тільки на рівні керівництва районів, цього прагнуть і бажають жителі Пінщини та Зарічненщини

11 листопада  прийнявши хліб-сіль, першими на Пінській землі зарічненці оглядали об’єкти соціальної сфери білоруського села Жидче. Подивитися було на що. Звичайна сільська школа, після реконструкції, стала зразком сучасного навчального закладу європейського рівня. Те, що можна одразу запозичити – це дизайн та змістовне наповнення цього навчального закладу: стіни оброблені найсучаснішими матеріалами і пофарбовані в різну гаму кольорів, що приємно милує зір; у школі, за спонсорські кошти, створено прекрасну оранжерею зелених насаджень; у кожному класі та в шкільних коридорах, крім усього іншого, обов’язковим атрибутом є естетичні сучасні стенди з державною символікою та символікою свого району. Сільський дитячий садочок, Будинок культури – все ре-конструйоване за викликами теперішнього дня.

Надалі українська делегація, на чолі з головою райради Олександром До-роніним, вже слухала розповідь та оглядала новозбудований тваринницький комплекс в іншому господарстві, яке приєднане до районного управління меліоративних систем. Як пояснив керівник цієї організації, ними було взято пільговий  кредит під 3% річних  - для будівництва ферми на 720 корів.  Через рік після введення тваринницького комплексу в експлуатацію організація розпочне його повернення і, впродовж 8 років, має погасити кредит. Тут, в закритому циклі, утримуватиметься білоруська молочна порода корів «чорно-пестрая». Загалом, все збудоване за європейськими технологіями, обладнання, в основному, німецьке. Обслуговуватиме увесь тваринницький комплекс 12 працівників, з них – 3 оператори машинного доїння на 720 корів. Окупність такого об’єкту - близько 10 років.

Після «ферми майбутнього» білоруси ознайомили своїх сусідів з переробним підприємством – «Пінським м’ясокомбінатом «Пікант». Його продукція добре відома не лише нам, сусідам, а й в російських Санкт-Петербурзі, Ярославлі, у Німеччині, Іспанії, Італії. За одну добу м’ясокомбінатом виробляється біля 750 тонн ковбасних виробів і копченостей, 50% з них відправляється на експорт. Кількість працюючих на підприємстві – 800 чоловік, середня заробітна плата на даний час – 400 доларів. Голова Зарічненської райспоживспілки В.Дороніна та директор «Піканту» А.Мулярчик висловили готовність і взаємну зацікавленість у налагодженні тісної співпраці щодо постачання продукції  Пінського м’ясокомбінату.

Надалі українським гостям показали «вищий навчальний заклад майбутнього» - Поліський державний університет. Цей вуз об’єднав кілька добре знайомих багатьом нашим фахівцям пінських технікумів. Збудований і оснащений як навчальний корпус, так і гуртожитки, також згідно останніх технологій.  На денній формі тут навчається в межах 3тис. студентів. На жаль, з України  абітурієнтів немає, є тільки іноземні студенти з Туркменістану. Їдальня, комп’ютеризована бібліотека, аудиторія, спортзал, актовий зал, кімната в гуртожитку – все європейського зразка. Через рік – два планується завершити будівництво студентського містечка, яке має стати не тільки  гордістю  закладу, а й єдиним, свого роду, зразком в Білорусі.

Інший, єдиний аналог в Республіці Білорусь – універсальний спортивний комплекс – вже діє й експлуатується в Пінську. Щоб під одним дахом були зібрані льодова арена, басейни, спортивні, тренажерні, боксерські зали  і т. д.- такого й справді в Білорусі більше немає. Теж саме: все збудоване й утримується згідно найсучасніших технологій. Вражає масштабність, розмах, краса і доступність всіх цих благ для всіх людей, бажаючих займатися в центрі здоров’я. Аналогічно захмарною за технологіями і доступною в користуванні є й діюча база для греблі. Навіть, гості із Зарічного, перебуваючи у Пінську, можуть переночувати у плавучому готелі на воді.

Ми говоримо про Європу, шукаємо її десь далеко, а вона тут, поряд, за якихось 50-60 кілометрів. Багато чого можна побачити і почерпнути у наших пінських сусідів. Але, розвивається той, хто пізнає. Ми також цікаві для них. Між нами немає мовного бар’єру, у нас спільна багата історія,  ми так само прагнемо  до кращого майбутнього. І, вірний друг – це найкращий супутник.

12 листопада делегація представлена головою районної ради О.Дороніним та заступником голови райдержадміністрації В. Дукою  взяла участь у зібрані з нагоди «Дожинок – 2011», яке проходило в с. Ласицьк. Відкрив урочистості голова Пінського райвиконкому Валерій Рєбковець. Це свято близьке  й  знайоме кожному українцю,  адже це - одне із обрядових православних календарних свят слов'янських народів. Вшановували у цей день наші пінські сусіди людей села, людей зі знаком якості.